Дома Фудбал Останато Реакција каква што поодамна не се памети: Англискиот коментатор збесна по голот на Тадиќ

Реакција каква што поодамна не се памети: Англискиот коментатор збесна по голот на Тадиќ

Фудбалерите на Фенербахче вчера ја победија Адана Демирспор со 4:2, а тој натпревар го привлече вниманието поради голот на Душан Тадиќ од половина терен.

Тој гол на Тадиќ секако донесе еуфорија кај навивачите на турскиот гигант, но исто така и кај англискиот коментатор кој го работеше преносот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Изненаден од голот беше и самиот Тадиќ.

„Во кариерата претходно никогаш не сум постигнал гол од таква дистанца. За мене ова е првпат. Тоа не е нешто што се доживува често. Најважно е што освоивме три бода“, изјави Тадиќ.

По 31 коло Фенербахче е второпласиран на табелата со 82 бодови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Еден од најдобрите играчи на Барселона се расплака по елиминацијата 🎥

ПСЖ направи неверојатен пресврт и победи против Барселона во реваншот од четвртфиналето на…