Дома Останати Тенис Расправија на Ѓоковиќ со судијата во Торино: Во ред, вечерва вака ќе играме…

Расправија на Ѓоковиќ со судијата во Торино: Во ред, вечерва вака ќе играме…

Новак Ѓоковиќ беше поразен од домашниот тенисер Јаник Синер на турнирот во Торино, а во овој меч најдобриот светски тенисер имаше расправија со судијата.

При последниот пеон во воедниот гем имаше евидентен „нец“, но сензоерот не се огласи. Во арената можел да се слушне контактот на топчето со мрежата. Судијата објаснуваше дека не можел да досуди ништо без огласување на сензорот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Не слушнав дека сензорот се огласи“, одговори судијата на жалбите на Новак.

На тоа Ѓоковиќ луто и одговори.

„Во ред, вечерва ќе играме на овој начин. Секогаш кога ќе направи „нец“, нема да биде „нец“. Кога ќе ја погодам јас мрежата машината се огласува. Неколку пати“, луто реагираше Новак.

„Не велам дека не беше…Но, не слушнав“, се правдеше судијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Големо изненадување: Ѓоковиќ не е прв фаворит за освојување на Ролан Гарос!

Според светските обложувалници, Новак Ѓоковиќ во овој момент иако е на врвот на АТП листат…