Дома Видео Расправија на Мората и Алегри против Џенова 🎥

Расправија на Мората и Алегри против Џенова 🎥

Bчера Јувентус забележа важна победа против Џенова во Серија А.

Работите во Торино не се баш најдобри поради послабите резултати во првенството. Вчера беше забележана и ситуација во која Мората и Алегри влегоа во расправија. Шпанецот реагираше бурно откако доби жолт картон, а Алегри веднаш го замени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Играч на Верона нокаутираше соиграч додека го славеше голот 🎥

Играчот на Верона, Томас Анри несекајќи направи глупост. Во вчерашниот натпревар против На…