Дома Фудбал Рамос хит и на карневалот, Шпанецот им одговори: Следниот пат повикајте ме и мене!

Рамос хит и на карневалот, Шпанецот им одговори: Следниот пат повикајте ме и мене!

0
ramos

Стилот со кој Рамос се појави неодамна на стадионот „Сантијаго Бернабеу“ е вистински хит помеѓу Шпанците.

Капитенот на „кралевите“ со синиот капут се појави во натпреварот против Виљареал (0:1) одигран на 13 јануари и така предизвика голем број реакции.

Толку големи што една група фудбалски фанови одлучи да го „копира“ стилот на Рамос.

„Ти балгодариме за идејата, Серхио“, гласи духовитата порака од овие петмина момци.


Следете го Sportski.mk и на


На ова одговори и одличниот дефанзивец.

„Заодоволство ми е! Следниот пат повикајте ме и мене и уште подобро ќе се припремиме“, им порача Рамос.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Видео: Елмас поцрвене, Фенербахче загуби од второлигаш!

Фенербахче загуби со 1:0 на гостувањето кај Умраниеспор во раките на Купот на Турција, а м…