Дома Фудбал Останато Рамос потпишува нов договор, но со двојно помала плата

Рамос потпишува нов договор, но со двојно помала плата


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Серхио Рамос е подготвен да потпише нов договор и да остане во Пари Сен Жермен уште една сезона, пренесува „Марка“.

Шпанецот ужива во животот во Париз и не сака да ја промени средината, а целта е да го продолжи договорот кој му истекува на лето.

„Светците“ му понудиле нов договор, но со 50% пониска плата од онаа која ја заработува во моментов.

Рамос му се приклучи на ПСЖ во 2021 година и оваа сезона одигра 43 меча за „светците“, кои се задоволни од неговиот придонес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Спалети потврди: Заминувам бидејќи сум уморен

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ После претсдателот Де Лаурентис, сега и самиот Лучи…