Дома Фудбал Италија Рагник во Милан враќа клупска легенда и соработникот на Берлускони и Галијани?

Рагник во Милан враќа клупска легенда и соработникот на Берлускони и Галијани?

Ралф Рагник има една задача да дојде и да го врати Милан во самиот врв на италијанскиот фудбал!

Медиумите во Италија веќе се со месеци шпекулираат за доаѓањето на Рагник во Милан, а дека не се во прашање само гласини потврди и самиот тој. Рагник изјави дека постоеле разговори пред да се појават проблемите со коронавирусот.

Еден од условите кој тој ги поставил бил да управува со спортскиот сегмент, да одлучува за засилувањата, стручниот штаб…Наводно во Милан се сложиле со тоа и се чека крајот на сезоната за да биде именуван за нов тренер.

„Газета дело Спорт“ открива дека Рагник во Милан за помошник ќе го донесе поранешниот стопер на Милан Даниеле Бонера, но и легендарниот Ариедо Браида кој заедно со Силвио Берлускони и Галијани беше творец на големиот Милан.

Последниот ангажман Браида го имаше во Барселона каде што мисијата на советник ја заврши минатата година.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…