Дома Фудбал Италија Пјонтек во новата сезона во Милан ќе игра со нов број

Пјонтек во новата сезона во Милан ќе игра со нов број

Одличниот полски напаѓач Криштоф Пјонтек ги воодушеви навивачите на Милан откако во текот на зимскиот преоден рок пристигна во Милано од Џенова.

Пјонтек со Милан потпиша договор во трансфер вреден 35 милиони евра и набрзо стана еден од клучните играчи на „росонерите“.

Полскиот напаѓач постигна вкупно 22 гола во дебитантската сезона, осум од нив ги постигна како играч на Милан.

На денешниот прв тренеинг во Милан тој доби и нов број, па полскиот фудбалер ќе го носи бројот девет место 19.

Најновото засилување на Милан, Раде Круниќ ќе го носи дресот со број 33. Алесио Ромањоли доби 13-ка, а Лукас Биља 20-ка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Аријан Адеми стрелаше за Динамо Загреб (Видео)

Динамо Загреб по првото полувреме води со 0:2 на гостувањето кај Вараждин. Водство за гост…