Дома Трансфер зона Пјаниќ до ПСЖ: Одам само во Барселона!

Пјаниќ до ПСЖ: Одам само во Барселона!

Не престануваат шпекулациите за можниот трансфер на Миралем Пјаниќ во претстојниот преоден рок. Како што е веќе познато Барселона се смета за клуб во кој би можел Пјаниќ да ја продолжи кариерата.

Меѓутоа констатно во таа приказна се споменува и ПСЖ кој наводно исто така го сака босанскиот репрезентативец.

Во главно може да се прочитаат наслови во кои се тврди дека Пјаниќ ја избрал Барселона, денес за тоа пишува и „Мундо Депортиво“.

Овој медиум тврди дека ПСЖ го контактирал Пјаниќ, меѓутоа изгледа тие задоцниле. Спортскиот директор Леноардно му ја претставил понудата, но добил јасен одговор.

„Одам само во Барселона“, наводно гласел одговорнот на Пјаниќ.

Останува да го почекаме летниот преоден рок, па да видиме што ќе се случува со Пјаниќ и дали ќе го напушти Јувентус.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бакајоко прифаќа помала плата за да се врати во Милан

Италијанските медиуми пренесуваат дека Тиму Бакајоко сака да се врати во Милан. Бакајоко&n…