Дома Фудбал Пујол го претстави специјалниот дрес со кој Барселона ќе игра во „Ел Класико“ 📸

Пујол го претстави специјалниот дрес со кој Барселона ќе игра во „Ел Класико“ 📸

Барселона утрово ги воодушеви навивачите со претставувањето на уште една гарнитура дресови.

Каталонскиот клуб претстави посебна гарнитура во знакот на боите, но и Каталонија.

Оваа гарнитура Барселона ќе ја носи само еднаш во сезоната и тоа во „Ел Класико“ против Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Касано со критики за Конте: Разбира ли дека не е Гвардиола? Во ЛШ беа смешни!

Во овој момент Интер е лидер во Серија А и како што стојат работите тие сега се прв фавори…