Дома Фудбал Англија Пулишиќ ја измеша одбраната, Челзи во водство 🎥

Пулишиќ ја измеша одбраната, Челзи во водство 🎥

Арсенал и Челзи на „Вембли“ го играат финалето од ФА Купот, а „сините“ дојдоа до водство уште на самиот старт.

Во 6-та минута Кристиан Пулишиќ ја измеша целата одбрана на Арсенал и го матираше голманот Мартинез.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Вака изгледа идеалниот тим во Серија А според „ОПТА“ 📸

Експертите на „ОПТА“ кои најмногу се занимаваат со статистика ја следеа и штотуку завршена…