Дома Трансфер зона Пулишиќ може да се пресели во големиот ривал

Пулишиќ може да се пресели во големиот ривал


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Манчестер Јунајтес се вклучи во трката за крилниот фудбалер на Челзи, Кристиан Пулишиќ, тврдат медиумите на Островот.

23-годишниот офанзивен фудбалер не беше стартер кај Тухел, а ситуацијата не се промени и со новиот менаџер, па не е задоволен од својата улога во тимот.

Поради тоа Пулишиќ сака да ја промени средината во зимскиот преоден рок, а интерес за него покажуваат неколку клубови ширум Европа.

Сега во трката за неговиот потпис се вклучи и Манчестер Јунајтед, кој е во потрага по офанзивен фудбалер. Челзи е спремен да го пушти во големиот ривал, а за неговата слобода бара 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…