Дома Топ вести ПСЖ тргнува по замената за Нејмар – Паоло Дибала!

ПСЖ тргнува по замената за Нејмар – Паоло Дибала!

0

Аргентинскиот напаѓач Паоло Дибала е се поблиску до трансфер во Пари Сен Жермен, пренесува денес „Газета дело Спорт“.

Дибала во последниот ден од преодниот рок во Англија му пропадна трансфер во Премиер лигата, па сега кога е затворен преодниот рок на Островот, ПСЖ е главен фаворит за неговиот потпис.

Трансферот на Дибала се поврзуваше со заминувањето на Нејмар, односно како замена за Бразилецот.

Застапниците на Дибала ќе го одржат последниот состанок со „старата дама“ после кој ќе биде познато дали Јувентус е спремен да го пушти Дибала во Париз. Кога се личните услови на Дибала во прашање во Париз го чека договор на пет години вреден 12 милиони евра по сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Сега се радуваме на историско трето место, а наскоро нека биде за историско ЕП!

Вчера заврши уште еден квалификациски циклус за Европско првенство за нашата селекција. За…