Дома Топ вести ПСЖ пред ангажман на бесплатно засилување од Манчестер Јунајтед

ПСЖ пред ангажман на бесплатно засилување од Манчестер Јунајтед

Англиските медиуми пренесуваат дека Андер Ерера е пред трансфер во Пари Сен Жермен.

На Островот се пишува дека Ерера токму затоа ги одолговлекува преговорите за нов договор со Манчестер Јунајтед.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Неодмна се пишуваше дека Ерера наскоро ќе потпише нов договор со Манчестер Јунајтед,T но ситуацијата се променила кога агентот на Ерера добил повик од престолнината на Франција.

Понудата на ПСЖ е подобра од она што му го нуди Манчестер Јунајтед на Ерера.

Наводно, станува збор за понуда од 180.000 евра неделно за договор на четири години, покрај тоа би имал вградени клазули во договорот за секој освен трофеј. Од друга страна понудата на Манчестер Јунајтед изнесувала 130.000 евра неделно за договор на три години.

ПСЖ во преодниот рок кој следи ќе стави акцент на следниот ред, па Ерера би бил одлично засилување посебно бидејќи би го добиле без оштета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…