Дома Топ вести ПСЖ потврди: Мбапе се уште не донел одлука

ПСЖ потврди: Мбапе се уште не донел одлука

Спортскиот директор на Пари Сент Жермен, Леонардо потврди дека се уште не дошол моментпт за конечно решение околу иднината на Килијан Мбапе.

Договорот на Мбапе со ПСЖ истекува во 2022 година, па двете страни веќе подолго време преговараат за продолжување на соработката.

Меѓутоа, младата ѕвезда се уште не донела конечна одлука, иако на лето влегува во последната година од договорот.

„Мбапе се уште има една година од договорот. Се уште не е дојден моментот за конечна одлука. Оптимисти сме и нема причини да не бидеме. Со оглед на тоа што го постигнавме, веруваме дека Мбапе ќе продолжи со нас“, изјави Леонардо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Панче Ќумбев со анализа и предлози за последните дуели од Група А

Група А: Италија – Велс ( време: 18:00 ч. ) Најдобриот фудбал до сега на шампионатот го пр…