Дома Трансфер зона ПСЖ не се откажува од Рашфорд

ПСЖ не се откажува од Рашфорд

Пари Сент Жермен не се откажува од намерата да јадоведе ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд.

Откако стана јасно дека Килијан Мбапе на лето ќе го напушти ПСЖ како слободен агент, клубот веќе почна да бара замена, а на листата желби е токму Рашфорд.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Рашфорд неодамна стави потпис на нов договор со Манчестер Јунајтед до 2028 година и е најплатен фудбалер кај „црвените ѓаволи“.

Но, Англичанецот оваа сезона не игра на препознатливот ниво и е спремен да ја промени средината.

ПСЖ е спремен да му понуди неделна плата од 500.000 фунти, а за неговиот потпис е спремен да плати 80 милиони фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…