Дома Фудбал Останато ПСЖ мораше да го стопира трансферот на Рафаел Гереро

ПСЖ мораше да го стопира трансферот на Рафаел Гереро

0

ПСЖ во претходните денови се обиде да го заврши трансферот на Рафаел Гереро, но тешко дека до тоа ќе дојде.

Имено, тие се многу задоволни од сезоната која ја имаше овој фудбалер и сакаа да го доведат во своите редови. Самиот играч се согласил да се пресели во ПСЖ, но шампионот на Франција беше принуден да го стопира трансферот.

Причината е финансискиот фер-плеј, бидејќи Борусија Дормтунд бара околу 25 милиони евра, што претставува проблем за ПСЖ. Изгледа дека овој траснфер ќе мора да почека до зима, а до тогаш би можеле да доведат некого за нешто помалку пари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…