Дома Трансфер зона ПСЖ и Алан се договорија, Наполи не сака да слушне за трансфер

ПСЖ и Алан се договорија, Наполи не сака да слушне за трансфер

Играчот за врска на Наполи, Алан сака да се пресели во ПСЖ и веќе ги договорил личните услови со францускиот клуб, тврдат италијанските медиуми.

Меѓутоа, Наполи не сака по никоја цена да се ослободи од Бразилецот во зимскиот преоден рок, бидејќи е многу важен играч во тимот на Анчелоти.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Самиот Алан притиска да му биде дозволено да се пресели во Париз каде веќе се договорил со „светците“ кои му понудиле 4-годишен договор „тежок“ 32 милиони евра.

Пари Сент Жермен последно понудил 80 милиони евра за потписот на Алан, но Наполи ја отфрлил и таа понуда. Сопственикот, Аурелио де Лаурентис наводно ги известил „сцетците“ дека ќе го пушти Бразилецот само за понуда од 120 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …