Дома Трансфер зона ПСЖ им го „украде“ Нејмар – Барса возвраќа со доведување на „ВУНДЕРКИДОТ“ од Париз

ПСЖ им го „украде“ Нејмар – Барса возвраќа со доведување на „ВУНДЕРКИДОТ“ од Париз

0
adli

ПСЖ минатото лето на Барселона и го „украде“ Нејмар, сега Барселона ќе се обиде да им се „одмазди“.

Екипата на Барселона ќе се обиде да го доведе 17 годишниот Јасин Адли, секако далеку дека тој е на исто ниво со Нејмар, но не баш и било кој. За него од поодамна знаат најголемите скаути на европските клубови и му се предвидува навистина блескава кариера.

Го споредуваат со Маруан Фелаини, но повеќе поради фризурата и конструкцијата. Адли е многу подобар со топка. Доколку не е така Барса не би го ни следела, а покрај гигантот од Каталонија овој фудбалер беше следен и од скаути на Баерн Минхен.

Во Париз се свесни за неговата вредност, па поради тоа ПСЖ веќе му понуди професионален договор. Интересно е што Адли и Фелипе Кутињо кој е голема желба на Барселона имаат ист агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Симеоне: Го сакаме најдоброто за Гризман

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне верува дека првата ѕвезда на тимот Антоан Гризм…