Дома Трансфер зона ПСЖ го сака Де Јонг, но понудата која ја испратиле е смешна

ПСЖ го сака Де Јонг, но понудата која ја испратиле е смешна

Френки Де Јонг би можел да биде еден од играчите кои би можеле да ја наполнат касата на Барселона наредното лето, а првата понуда наводно пристигнала од Пари Сен Жермен.

Каталонските медиуми истакнуваат дека ПСЖ е повторно заинтересиран за Де Јонг, исто како и кога се обидуваше да го доведе додека играше за Ајакс.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Сепак, според информациите понудата која е се спремни да ја испратат нема да ги задоволи апетите на Барселона. Наводно ПСЖ е спремен да понуди сума од 60 милиони евра. Де Јонг игра променливо, но и понатаму е еден од најдобрите фудбалери на Барсеона и еден од најдобрите во Европа на својата позиција.

Секако многу ќе зависи и од тоа кој ќе биде наследникот на Чави на клупата. Ќе потсетиме, Барселона во 2019 година за Де Јонг плати 75 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…