Дома Фудбал ПСЖ го најави едно од најголемите засилувања ова лето

ПСЖ го најави едно од најголемите засилувања ова лето

0

Иако сме навикнати исклучиво со засилувања на големи имиња, ПСЖ овој пат донесе засилување во вид на нов спортски директор.

Францускиот клуб денеска најави враќање на поранешниот директор на Милан, Леонардо и Бразилецот на Паркот на Принцевите повторно ќе ја извршува позицијата спортски директор.

Антеро Хенрик во петокот ја напушти позицијата, а клубот веднаш објави дека неговото место е пополнето со Леонардо, кој важи за успешен спортски директор и човек кој знае да препозае вистински играч, посебно на територијата на Јужна Америка, односно Бразил.

Тој додека работеше во Париз во периодот од 2011. до 2013 година ги донесе Верати, Ибрахимовиќ, Тиаго Силва…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Тимот на годината веќе познат: Реал има четири претставници?

ФИФА денес во Милано ќе организира церемонија за доделување на наградата за најдобар играч…