Дома Фудбал Останато ПСЖ го напушта „Паркот на принцовите“

ПСЖ го напушта „Паркот на принцовите“

Пари Сен Жермен ќе го напушти стадионот „Паркот на принцовите“ откако Градскиот совет на Париз потврди дека стадионот не е на продажба, изјави претседателот на клубот Насер Ал-Келаифи.

„Премногу е лесно да се каже сега дека стадионот повеќе не е на продажба. Знаеме што сакаме, потрошивме години обидувајќи се да го купиме. Сега е полесно, знаеме што сакаме. За нас е готово. Сакаме да се селиме од Паркот на принцовите“, изјави Ал-Келаифи


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Градот беше експлицитен во својот став дека култниот стадион не е на продажба, што стави крај на долгогодишните обиди на ПСЖ да го преземе од градот.

Според француските медиуми, ПСЖ сега е најблиску до одлука што поскоро да започне изградба на нов стадион во реонот на Париз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Милан на лето сигурно ќе прави тренерска смена, а медиумите на Апенините тврдат дека главн…