Дома Трансфер зона ПСЖ ги користи проблемите во Наполи и ја купува големата ѕвезда

ПСЖ ги користи проблемите во Наполи и ја купува големата ѕвезда

ПСЖ е спремен да ги искористи проблемите во Наполи и да ја купи ѕвездата на италијанскиот клуб во јануари.

После разочарувачките резултати од почетокот на сезоната дојде до голем конфликт помеѓу дел од играчите и раководството, односно претседателот Де Лаурентис.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Италијанските медиуми тврдат дека претседателот „пречкртал“ дури седум фудбалери и е спремен да ги продаде, а меѓу нив е и Алан, кој е голема желба на ПСЖ.

Бразилецот исто така е разочаран од ситуацијата во клубот и сака да ја промени средината, а ПСЖ го посакуваше уште во летниот преоден рок.

Тогаш „светците“ за неговиот потпис нудеа 60 милиони евра, но Наполи ја одби понудата. Меѓутоа, сега работите се променети и Алан може да се пресели во Париз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …