Дома Трансфер зона ПСЖ во Мадрид допатува по голман?

ПСЖ во Мадрид допатува по голман?

0

Претседателот на фудбалскиот клуб ПСЖ, Насер Ал-Келаифи отпатува во Мадрид на преговори со управата на Атлетико Мадрид.

Состанокот со менаџерот на 24 годишниот голман е закажан за во сабота, а неговата откупна клазула во овој момент изнесува 100 милиони евра.

Атлетико наводно одбива било какви преговори за поранешниот голман на Бенфика и се обидува да го задржи со нов договор и покрај тоа што сегашниот го врзува со клубот до 2021 година.

Клубот од Мадрид сеуште има забрана за регистирање на фудбалери до јануари, а Облак е еден од нивните најпознати фудбалери, како и еден од најдобрите европски голмани.

Облак не прими гол на 46 од 79 натпревари колку што одигра за клубот на Диего Симеоне.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Беше најталентиран во Европа, а сега НЕ го сака ниту последниот тим во Премиер лигата

Ова навистина беше неочекувано… Шампионот на Европа со Португалија, беше прогласен з…