Дома Видео Промашувањето на Бернадерски на кое му се смее цел свет (Видео)

Промашувањето на Бернадерски на кое му се смее цел свет (Видео)

Торински Јувентус е поразен кај Каљари со 2:0.

Италијанскиот шампион одигра лош натпревар. Домашниот тим тоа го искористи и дојде до прилично лесна победа.

Како играше Јувентус најдобро покажува обидот на Бернардески. Да беше гол за американски фудбал, можеби и ќе влезеше.

Бернардески одигра лоша сезона. Постигна само еден погодок во Серија А и нема да биде никакво изненадување доколку од следната сезона не биде член на Старата дама.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Вака изгледа идеалниот тим во Серија А според „ОПТА“ 📸

Експертите на „ОПТА“ кои најмногу се занимаваат со статистика ја следеа и штотуку завршена…