Дома Останати Кошарка НБА Продолжуваат аматерските грешки во НБА: Бјелица со бизарен кош донесе победа на Сакраменто 🎥

Продолжуваат аматерските грешки во НБА: Бјелица со бизарен кош донесе победа на Сакраменто 🎥

Во последните години многу се пишува дека квалитетот во НБА лигата е во драматичен пад, а дека веројатно е така покажува и вчерашната ситуација од мечот помеѓу Сакраменто и Детроит (110:107).

Сакраменто стигна до победа после серија од девет порази и тоа на по малку бизарен начин. Победничкиот кош го постигна Немања Бјелица откако несфатливо остана сам во рекетот.

Една вечер претходно бевме сведоци на катастрофалната игра на Денвер во нападот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дончиќ жонглираше, па погоди од позади кош 🎥

Лука Дончиќ одигра уште еден одличен натпревар за Далас постигнувајќи 32 поени, но остана …