Дома Фудбал Лига на шампиони Проблем за Атлетико: Суарез во солзи го напушти теренот

Проблем за Атлетико: Суарез во солзи го напушти теренот

Aтлетико Мадрид во второто полувреме ќе се обиде да дојде до победа против Порто, но тоа ќе мора да го направи без Луис Суарез кој беше заменет во раната фаза од натпреварот.

Суарез зарботи повреда и во солзи го напушти теренот. Засега не е познато за каква повреда се работи и дали е нешто сериозно.

Атлетико мора да победи ако сака да ја добие битката со Милан и Порто за пласман во осминафиналето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…