Дома Фудбал Проблеми за „кралевите“, „Златното момче“ мора на пауза!

Проблеми за „кралевите“, „Златното момче“ мора на пауза!

0
asensio

Зинедин Зидан се соочува со нови проблеми.

Офанзивецот на Реал Мадрид, Марко Асенсио, ќе мора на кратка пауза поради повреда на мускулот.

Од Мадрид денес пристигнуваат информации дека Асенсио ќе мора да ги прескокне натпреварите против Малага и Атлетик Билбао во Примера и дека не е во прашање сериозна повреда.

Добра вест е дека Герет Бејл започна да тренира со екипата, но и дека прашање е кога ќе биде спремен да биде во натпреварувачки ритам.

Реал Мадрид зад Барселона заостанува 10 бодови, а во сабота од 16:15 ја пречејува Малага, додека Барселона во недела гостува на Местаља против вторпласираната Валенсија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Фудбал

Проверете

Дали Чилеанецот претера: Санчез веднаш по потписот ги разочара навивачите на Арсенал

Новиот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез вчера изјави дека е воодушевен, биде…