Дома Фудбал Лига на шампиони Проблеми за Дортмунд, Ројс го пропушта Тотенхем

Проблеми за Дортмунд, Ројс го пропушта Тотенхем

0
reus

Германскиот фудбалер и прва ѕвезда на Борусија Дортмунд, Марко Ројс веројатно ќе го пропушти натпреварот против Дортмунд во ЛШ.

Да потсетиме, тој неодамна се повреди на натпреварот против Вердер и мораше да го заврши на полувреме. Поради повреда го пропушти и натпреварот против Хофенхајм, а веројатно нема да игра ниту против Тотенхем.

„Наскоро ќе одлучиме, но не очекувам магично опоравување до среда.“ – изјави спортскиот директор Мајкл Зорц.

Оваа вест секако претставува голем хендикеп за Дортмунд со оглед дека се работи за играч кој е прв стрелец на екипата со постигнати 13 погодоци.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…