Дома Фудбал Англија Притисокот од јавноста врз Санчо е преголем, последниот потег на фудбалерот е доказ

Притисокот од јавноста врз Санчо е преголем, последниот потег на фудбалерот е доказ

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Џејдон Санчо е под притисок да му се извини на Ерик Тен Хаг и додека не го направи тоа веројатно нема да заигра за „црвените ѓаволи“.

Го напаѓаа англиските медиуми во последните денови фудбалерот, а за него тоа очигледно беше премногу, па одлучи да се повлече од социјалните мрежи.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Санчо има забрана од Тен Хаг и да биде заедно со првотимците на тренинзите.

Како што сега стојат работите, изгледа дека повеќе нема да го видиме во дресот на Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Францускиот напаѓач кој го носи дресот на Ал-Итихад го состави идеалниот тим и во него нем…