Дома Македонски спорт Мак фудбал Прилепчанецот Златевски од Росоман се сели во Доминиканска Република

Прилепчанецот Златевски од Росоман се сели во Доминиканска Република

Младиот фудбалер Александар Златевски кариерата ќе ја продолжи во Доминиканска Република, каде ќе го носи дресот на Делфинес.

Офанзивниот играч за врска потекнува од прилепска Победа, а настапуваше уште за Питу Гули и Росоман.

Ова за него е прво меѓународно искуство и се одлучи кариерата да ја продолжи во егзотичната Доминиканска Репблика.

Златевски нема да биде единсвен Македонец, бидејќи за Делфинес веќе настапува Борче Сркески.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ристовски: Работнички е едно големо семејство, шефот Влахо ќе одлучи дали ќе играм

Работнички со успех го стартуваше пролетниот дел од првенството победувајќи минимално на г…