Дома Македонски спорт Премиерно издание на „Златна Олимпија“: МОК ќе ги избира најдобрите спортистки

Премиерно издание на „Златна Олимпија“: МОК ќе ги избира најдобрите спортистки

Олимпискиот Комитет на 20 Декември 2021 година, за прв пат ќе ја одржи манифестацијата “Златна Олимпија”.

Овој настан има за цел да ги прослави спортските успеси и достигнувања на жените и девојките во спортот и да ја афирмира заложбата и пораката за поддршка на родовата еднаквост во спортот.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


На манифестацијата ќе се доделат 10 награди за најуспешните спортиски во Македонија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Охрид го обвини судијата Идризи за кражба: Најголемиот срам во македонскиот фудбал! 🎥

Денешниот натпревар од Втората македонска лига помеѓу Пелистер и Охрид го одлучи еден натп…