Дома Трансфер зона Премиерлигашите се „тепаат“ за потписот на Педро Нето

Премиерлигашите се „тепаат“ за потписот на Педро Нето

Манчестер Сити, Ливерпул и Њукасл на лето ќе водат голема битка за играчот на Вулверхемптон, Педро Нето.

Педро Нето пристигна во Премиер лигата во 2019 година од Брага и се етаблираше во еден од најдобрите фудбалери на Островот.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Неговата вредност е околу 60 милиони фунти, сума која споменатите клубови се спремни да ја платат.

Сити го следи веќе подолго време бидејќи во него гледа идеален наследник на Бернардо Силва, кој сака да го напушти клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …