Дома Трансфер зона Премиерлигашите се „тепаат“ за новата аргентинска ѕвезда

Премиерлигашите се „тепаат“ за новата аргентинска ѕвезда


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Ливерпул и Арсенал се силно заинтересирани за аргентинскиот репрезентативец и член  на Брајтон, Алексис Мекалистер.

Мекалисер, кој има ирски корени се промобираше во еден од најважните играчи на Аргентина на Мундијалот.

23-годишиот играч за врска пристигна во Брајтон од Бока Јуниорс за 12 милиони евра и неодамна го продолжи договорот со англислиот клуб до 2025 година.

Неговата цела после Мундијалот значително порасна, а споменатите клубови се спремни да понудат 40 милиони фунти за неговиот потпис.

Ливерпул и Арсенал се во потрага по квалитетен играч за врска, а Клоп и Артета се големи симпатизери на квалитетите на Мекалистер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aрсенал плаќа 30 милиони евра за фудбалер на Реал?

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Арсенал нап…