Дома Фудбал Англија Пред 15 години Чаби Алонсо ја имаше најдобрата асистенција во кариерата 🎥

Пред 15 години Чаби Алонсо ја имаше најдобрата асистенција во кариерата 🎥

Пред 15 години Чаби Алонсо ја имаше веројатно својата најдобра асистенција во кариерата.

Одличниот шпански играч за врска тогаш играше за Ливерпул, а потегот кој го направи на лигашкото гостување кај Сандерленд ќе остане запаметен како еден од најдобрите во кариерата.

До Алонсо се одби една топка на 60 метри од противничкиот гол. Иако беше свртен со грб. Алонсо топката ја проследи до Луис Гарсија. Додавањето од 30 метри го изведе со неговата послаба лева нога, но беше перфектно.

Ливерпул овој натпревар го доби со 0:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Куман го отпиша, а Суарез сега игра како Роналдо во Реал

Луис Суарез продолжи со одличните настапи во неговата прва сезона во Атлетико Мадрид. Вчер…