Дома Фудбал Германија Преговорите стопирани: Коман го шокираше Баерн Минхен

Преговорите стопирани: Коман го шокираше Баерн Минхен

Иднината на Кингсли Коман во Баерн Минхен е неизвесна откако играчот не може да се договори со клубот за продолжување на соработката.

Договорот на Коман истекува 2023 година. Тој нема намера да ја продолжи соработката ако не му биде понудена двојно поголема плата, а моментално заработува 8 милиони евра по сезона.

Баерн веќе испрати понуда за нов договор, но 25-годишниот Французин не е задоволен и неговиот агент Пини Захави ги стопирал преговорите.

Коман бара плата од 17 милиони евра по сезона, а Баерн не е спремен да ги задоволи неговите барања, па агентот веќе работи на трансфер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…