Дома Македонски спорт Прв случај на Ковид-19 во спортот кај нас!

Прв случај на Ковид-19 во спортот кај нас!

Денес е потврден првиот случај на Ковид-19 помеѓу спортистите.

Според она што е објавено на социјалните мрежи, македонскиот селектор на репрезентацијата во грчко-римски стрил, Љубиша Пешко е во борба со коронавирусот.

Своевремено еден од најдобрите борачи во Македонија се наоѓа во болница.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Единството во каратето во светот на највисоко можно ниво

Унитарноста на каратето се потврди на најдобар можен начин, откако изминативе неколку дена…