Дома Фудбал Англија Прв гол за Руни по враќањето во Англија (ВИДЕО)

Прв гол за Руни по враќањето во Англија (ВИДЕО)

Ветеранот Вејн Руни од оваа година повторно игра во Англија и тоа во тимот на Дерби Каунти.

Вчера Руни го постигнаи  својот прв гол во Чемпионшип дивизијата. Со помош на еден од играчите на Луто, Руни ја погоди мрежата во 63 минута. Сепак, на крајот неговиот Дерби го изгуби натпреварот со 3:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…