Дома Фудбал Прво обраќање на Суарез како играч на Атлетико: Еве ме во новиот дрес 🎥

Прво обраќање на Суарез како играч на Атлетико: Еве ме во новиот дрес 🎥

Луис Суарез вчера и официјално беше промовиран како нов играч на Атлетико Мадрид.

Уругваецот во Мадрид ќе го носи дресот со број девет кој го напушти клубот и премина во Јувентус. Суарез со Атлетико потпиша договор на две години и ќе заработува девет милиони евра.

Денес тој го имаше и првото обраќање како играч на Атлетико.

„Драги фанови, еве ме во новиот дрес. Едвај го чекам првиот натпревар и сум благодарен за пораките. Добив навистина многу, време е за уживање и успеси“, изјави Суарез во краткото видео.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Следните два меча се клучни за Зидан

Иднината на Зинедин Зидан во Реал Мадрид зависи од резултатите на следните два меча, тврди…