Дома Фудбал Први фотографии од Суарез во боите на Атлетико 📸

Први фотографии од Суарез во боите на Атлетико 📸

Луис Суарез во текот на денешниот ден ќе стави потпис на договорот со Атлетико Мадрид.

Суарез по шест години ја напушти Барселона, а негова следна дестинација ќе биде клубот од Мадрид. На лекарските ги видовме и првите фотографии од Уругваецот во опремата на новиот клуб.

Мора да се признае дека е чудно да го гледаме Суарез во други бои.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…