Дома Фудбал Лига на шампиони Првиот човек на Наполи, знае нешто повеќе: Звезда ќе биде исфрлена од Лигата на шампионите?!

Првиот човек на Наполи, знае нешто повеќе: Звезда ќе биде исфрлена од Лигата на шампионите?!

0
psg zbezda

Ништо не е потврдено, но кога ќе изјави еден прв човек на некој клуб тие зборови секако имаат тежина.

Аурелио Де Лаурентис денес се појави на основање на еден клуб на навивач на Наполи, главна тема беше полскиот напаѓач Пиатек и неговиот евентуален трансфер во Неапол, но Џенова тешко дека во јануари ќе се одлучи да го продаде одличниот напаѓач.

Исто така, Де Лурентис откри дека на Анчелоти ќе му биде продолжен договорот, дека тој тренер за подолг период, а неизбежно беше и прашањето за сомневањата дека натпреварот помеѓу ПСЖ и Црвена Звезда е наместен.

„Ништо не е официјално, но вчера слушнав дека се ќе бида започнато од нула, односно дека три тима ќе играат од почеток“, изјави Де Лаурентис.


Следете го Sportski.mk и на


Тој не сакаше да открива од каде му е таа информација, но овие негови зборови значат дека Црвена Звезда ќе биде исфрлена од Лигата на шампионите, групата би била „рестартирана“ и до крајот од нула ќе започнат Ливерпул, Наполи и ПСЖ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Де Лаурентис: Каков успех е тој ако позајмиш 200 милиони евра да купиш еден играч?

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се обиде да се сочуствува со разочараните на…