Дома Фудбал Првиот гол на Азар во Ла Лига е мајсторски лоб (ВИДЕО)

Првиот гол на Азар во Ла Лига е мајсторски лоб (ВИДЕО)

0

Реал Мадрид на полувремето против Гранада има предност од 2:0.

„Кралевите“ до водство стигнаа на самиот старт кога Бензема го отвори резултатот. Навивачите посебно се израдуваа во финишот од полувремето кога првиот гол во белиот дрес го постигна Еден Азар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ангеловски: Резултатите потврдија дека оваа генерација е најдобра

Во последното квалификациско коло денес во Скопје го победивме Израел и оваа победа на Мак…