Дома Македонски спорт Мак фудбал Првенец за Бобан Николов во дресот на Кишварда!

Првенец за Бобан Николов во дресот на Кишварда!

Македонскиот фудбалер, Бобан Николов кој во последениот период не добива повици од Благоја Милевски поради негова ситуација на клупски план (долго време беше без клуб) го постигна првиот гол за унгарска Кишварда.

Кишварда славеше убедлива победа од 0:6 против нисколигашот Унионе во Купот на Унгарија, а Николов го постигна првиот гол за својот тим.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Се играше 13. минута кога Николов ја затресе противничката мрежа и го отвори резултатот.

За тимот на Кишварда настапи и вториот Македонец, напаѓачот Марио Илиевски кој не се запиша во листата на стрелци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Дани Алвеш пред два месеци излезе од затвор, а сега отвори фирма

Само два месеци откако беше пуштен од затвор по казната од четири и пол години затвор за с…