Дома Фудбал Италија Првенецот за Милан на Пакета имаше емотивна посвета: Овој погодок е за нив (ВИДЕО)

Првенецот за Милан на Пакета имаше емотивна посвета: Овој погодок е за нив (ВИДЕО)

0

Тимот на Милан игра се подобро и подобро во продолжение од сезоната, а една од причините е добро одработениот преоден рок и засилувањата Лукас Пакета и Криштоф Пјонтек кои играат одлично.

Во вчерашниот натпревар Пјонтек одново беше стрелец, а својот прв погодок во Серија А го постигна и Бразилецот Лукас Пакета.

Пакета првенецот во Серија А го прослави навистина емотивно. После натпреварот откри дека голот го посветил на трагично загинатите млади фудбалери во трагедијата која го погоди неговиот поранешен клуб Фламенго.

„Тоа беше важен момент за мене како и за сите навивачи на Фламенго. Ништо што би се кажало не би можело да ја ублажи болката по оние кои прерано не напуштија. Мојот првенец во дресот на Милан го посветувам на оние кои трагично ги загубија животите“, изјави Бразилецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Траеше цела вечност: Дали ова е најспориот изведен пенал на сите времиња?

Во англиски Чемпионшип вчера се одиграа натпреварите од 3. коло. Барнсли на свој терен го …