Дома Македонски спорт По само три месеци Давид Бабунски повторно е без клуб

По само три месеци Давид Бабунски повторно е без клуб


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Македонскиот фудбалер Давид Бабунски по три месеци повторно е без клуб.

Тренерот на тимот на Мезоквешд потврди дека Бабунски повеќе не е дел од тимот, па така по три месеци тој повторно е без ангажман и ќе бара нова средина.

„Давид Бабунски повеќе не е со нас“, истакна Атила Кутор, тренерот на унгарскиот тим.

Во овие три месеци Бабунски настапи само на соум натпревари и во главно влегуваше од клупата за резерви.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ПСЖ ја спрема последната понуда за Скринар, Интер е на потег

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Eкипата на ПСЖ ќе се обиде во последните мом…