Дома Фудбал Останато По разочарувањето на Копа Америка САД ќе има нов селектор: Во игра големи имиња

По разочарувањето на Копа Америка САД ќе има нов селектор: Во игра големи имиња

Репрезентацијата на САД имаше разочарувачки настап на Копа Америка и беше елиминирана уште во групната фаза.

САД не успеа да ја помине групата во која беа уште Уругвај, Панама и Боливија. Американските фудбалери освоија само три бода кои беа доволни за третото место.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


По таквиот разочарувачки настап дојде до промена на селекторот и отказ заработи Грег Берхалтер.

Отказот беше очекуван затоа што САД за првпат доживеа елиминација во групна фаза и тоа на турнирот на кој беше домаќин. Берхалтер го водеше тимот на 74 натпревари во кои оствари 44 победи.

Во медиумите веќе се шпекулира за неговиот потенцијален наследник. Се споменуваа имињата на: Анри, Гаљардо, Клоп, Виера, Пиоли…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бабунски со прекрасен гол дебитираше за Данди🎥

Четворицата македонски интернационалци кои настапуваат во Шкотска, попладнево забележаа по…