Дома Фудбал Англија По најавите дека Де Геа преоговара со Њукасл се огласи менаџерот Еди Хау

По најавите дека Де Геа преоговара со Њукасл се огласи менаџерот Еди Хау

Њукасл по повредата на првиот голман Ник Поуп кој ќе паузира 4-5 месеци изгледаше дека ќе тргне по негова замена.

На оваа тема во јавноста се огласи менаџерот на Њукасл, Еди Хау и демантираше дека неговиот клуб почнал било какви преговори со шпанскиот голман.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Со Де Геа не направивме ништо. Верувам во Мартин Дубравка и неговите квалитети. Секогаш сме имале доверба, станува збор за одличен голман“, изјави Хау.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Драма во Шпанија: Хрватски фудбалер се онесвести на теренот!

Хрватскиот фудбалски репрезентативец, Анте Будимир на натпреварот против неговата Осасуна …