Дома Македонски спорт Мак баскет По два месеци во Ортез Војдан потпиша за друг француски клуб

По два месеци во Ортез Војдан потпиша за друг француски клуб

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Војдан Стојановски по два месеци го напушта По Ортез.

Откако му заврши договор тој пронајде нова клуб во Франција, а станува збор за Гравелин Данкерк.

Стојановски се сели во клубот, кој во моментов е на 16. позиција во француската лига, а може да се пофали со одлични настапи во По Ортез во досегашниот дел од сезоната, каде што постигнуваше во просек по 15,3 поени.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Официјално: КФСМ прогласи крај на сезоната, нема шампион, нема испаѓање, две екипи влегуваат во првата лига!

Подолго време МЗТ Скопје се обидуваше да го „истера“ своето и сезоната во мак да продолжи …