Дома Топ вести Почнаа преговорите за трансфер на Нејмар

Почнаа преговорите за трансфер на Нејмар

Француските медиуми тврдат дека „светците“ сакаат да се ослободат од Нејмар и го понудиле на неколку европски гиганти.

Новиот спортски директор на тимот од ПСЖ, Луис Кампос, стапил во контакт со раководството на Јувентус и му понудил да го ангажира 30-годишниот фудбалер.

Францускиот клуб сака да го олесни платниот список и да се раздели со некои од своите скапи играчи. Медиумот тврди дека ПСЖ е спремен да го пушти Нејмар на позајмица и да ја плаќа половина од неговата плата.

„АС“ пренесува дека Јувентус е заинтересиран и започнал преговори, но сака да го донесе Нејмар само на едногодишна позајмица.

Тоа ќе го чини Јувентус 25 милиони евра, а останатите 20 милиони од платата е спремен да ги плаќа ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Паднал договор: Чурлинов се сели во Барнли!

Новинарот Флоријан Плетенбург кој работи за германскиот „Спорт1“ објави дека постигнат е д…