Дома Фудбал Почина таткото на Маркос Алонсо

Почина таткото на Маркос Алонсо


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Почина поранешниот фудбалер Маркос Алонсо Пена, таткото на Маркос Алонсо кој моментално игра за Барселона. 

Маркос Алонсо Пена почина на 63-годишна возраст по долго и тешко боледување.

Алонсо сениор играше за Барселона од 1982 до 1987 година. Кариерата ја започна и ја заврши во Расинг Сантандер, во два наврати играше и за Атлетико Мадрид (1979/82 и 1987-89) и Логроњес.

По завршувањето на кариерата тој  работеше како тренер во Рајо Ваљекано, Севиља, Атлетико Мадрид, Сарагоса, Ваљадолид, Малага и Гранада.

Инаку неговиот син Маркос Алонсо исто така има одлична кариера и моментално е член на Барселона, каде минатото лето пристигна од Челзи.

Коментари
  • Позната примарната трансфер цел на Интер

    Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Раководството на Интер е сил…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…