Дома Останати Кошарка Потегот на вечерта: Крис Пол и втор натпревар во низа го седна на паркетот Стеф Кари (Видео)

Потегот на вечерта: Крис Пол и втор натпревар во низа го седна на паркетот Стеф Кари (Видео)

0

Слично како и минатиот пат, плејмејкерот на Хјустон Крис Пол повторно си поигра со ѕвездата на Голден Стејт, Стеф Кари.

Пол е еден од најдобрите на својата позиција во НБА и тоа го докажува во финалната серија на Западот. Во продолжение погледнете како си поигра со Стеф Кари.

Ова е веќе втор пат Пол да понижи Кари кого го седна на паркетот и во претходниот натпревар.


Следете го Sportski.mk и на


Овој потег беше избран за најдобар во претходната ноќ во најсилната лига во светот.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Денвер и Голден Стејт правеа чуда: Две тројки и забивање за само 10 секунди! (ВИДЕО)

Во вчерашниот натпревар помеѓу Денвер и Голден Стејт славеа гостите со во ефикасен натпрев…